top of page

סיפורים אישיים

השכלה

שרית מלסה

בת 37, נשואה, אמא ל-4 מאשקלון.
סיימה בהצלחה מכינת 30+ ועתידה ללמוד תואר ראשון 'במשאבי אנוש' במכללת אשקלון, החל מאוקטובר 2022.


"החלום שלי היה ללמוד את תחום משאבי אנוש מכיוון שאני מאוד אוהבת את עולם הניהול וביחוד לעבוד עם ומול אנשים. בשבילי עמותת נשים מעצימות היא עמותה שתומכת ועוזרת לנשים יוצאות אתיופיה למען קידומן, העמותה עוזרת בהמון דברים, אני למשל קיבלתי עזרה וליווי צמוד במלגת לימודים לתואר ראשון, רחל מלאכי אחראית העמותה ליוותה אותי לאורך כל התהליך והייתה שם בשבילי לכל שאלה, בכל שעה, מודה לעמותה וביחוד לרחלי אישה מדהימה משכימה ומעלה שפועלת למען האחר ללא שום תמורה, אז תודה על כל העזרה והתמיכה, יודעת שאני עכשיו יכולה ללמוד בראש שקט בזכותכן"

ספטמבר 2022

סמדר איינאו

בת 31 מאשקלון. סטודנטית לקרימינולוגיה במכללת אשקלון.
 

"החלום שלי הוא לעסוק בתחום החינוך והטיפול מתוך רצון להבין אנשים ומורכבויות ומה ממניע או מעכב אותנו, הגעתי לעולם הזה  בכוונה לעזור ולהיות שם עבור אחרים מתוך אמונה בכוחות ובחוסן שלי ומצאתי את עצמי לומדת מתפתחת ואף טובה בזה ולכן בחרתי להעמיק ולהפוך את זה למקצוע.

פניתי לרחלי מנשים מעצימות כמוצא אחרון לאחר שחברה אמרה לי בשיחת אגב, ניסיתי לקבל מלגות בכל מיני ערוצים ודרכים וכבר כמעט ויתרתי אבל רחלי חיברה אותי לגורמים הרלוונטים וזכיתי לקבל מלגה הרבה מעבר למה שציפיתי והכל בנועם ובחן ובתחושה מדהימה.

היום אני מסיימת שנה ראשונה במרכז האקדמי פרס בחוג למדעי ההתנהגות, ובמקביל אני מנהלת מרכז נוער לנערים ונערות ברמלה".

ספטמבר 2022

סמדר איינאו תמונה.png

צ׳יינה מלסה

בת 31 מאשקלון. סטודנטית לקרימינולוגיה במכללת אשקלון.

"היה לי מאוד חשוב להיות בעלת תואר אקדמאי וכשבדקתי וחיפשתי מה ללמוד על מנת לסמן וי על "תואר אקדמי ברשימת ההצלחות הקטנות שלי, קרימילונוגיה התאים לי מבחינת ימי לימוד , שעות ותנאי קבלה.
והופתעתי מאוד לגלות עד כמה התואר הזה מעניין.
החשש הגדול שלי , כמו כל סטודנט , היה איך מסתדרים מבחינה כלכלית? ובזכות "נשים מעצימות" התחלתי את הלימודים בביטחון ,בלי הלחץ והפאניקה ההתחלתיים. בשנה שעברה רחלי מלכאי המדהימה נבחרה לגיבורת השנה של מפעל הפיס, והם בחרו חמש נשים שהתחילו לימודיים אקדמאים בשנת תשס"ב והעניקו להם מלגה בשם עמותת נשים מעצימות. הייתי אחת מהנשים שנבחרה. לא מובן מאליו כלל.

כיום , אני לקראת השנה השנייה בתואר. ממש במקביל ללימודים התחלתי לעבוד עם נוער בסיכויי שזה עולם שלם בפני עצמו.
והשמיים הם הגבול בעבורי."

ספטמבר 2022

צ'יינה.png
תעסוקה

טקויה מלסה

נשואה+2. בעלת קליניקה "טקויה" בעיר רחובות שמתמחה בטיפולי פנים לכל סוגי העור בעיקר בגוון עור כהה,  מנהלת 3 עובדים.

טקויה מתמחה במכירת תוספי תזונה וקוסמטיקה, ומעבירה הרצאות וסדנאות בעברית/אמהרית בתחום התזונה.
 

"תמיד חלמתי להיות עצמאית, בלי בוס על הראש ולבנות חופש כלכלי, הקהילה נתנה לי המון חשיפה ללקוחות חדשות, המלצות של לקוחות ופלטפורמה מצוינת לפרסום ושיווק של העסק שלי.

תחילת הקריירה הייתה קשה מאוד ברמה שאני לא יכולה להסביר במילים, לא היה לי ביטחון, לא ידעתי איך משיגים לקוחות, לא רווחית בעיקר יש הוצאות רק. היו ימים שנשברתי ורציתי להרים ידיים אך המטרה להצליח היה יותר חזק קראתי ספרים להצלחה וזכיתי בסביבה מעודדת ומלמדת שבנו אותי נפשית ושכלית. תוך כדי עשייה הרגשתי שהיעוד שלי נמצא בתחום הקוסמטיקה תמיד נהניתי לפגוש אנשים, אהבתי את המגע לעשות להם טיפול פנים לכן החלטתי ללמוד את התחום ולהתפתח בו. והיום זה היסטוריה בעלת קליניקה ברחובות עם 3 עובדים ומתכננת עוד הרבה חידושים והפתעות"

ספטמבר 2022

טקויה 1.jpg
ליווי עיסקי
enjera bet.jpg

תמר אלבון

בת 36, נשואה+ 2 מאשקלון. בעלת עסק Enjera Bet - שירותי סדנאות בישול אוכל אתיופי לחוויה תרבותית עשירה וייחודית.

"לאחר שהגשמתי מס' חלומות ילדות שהיו לי, עלה ברצון חזק נוסף לתת ביטוי לאהבה ישנה ותמידית שלי שהוא תחביב הבישול הביתי, בפרט בישול אוכל אתיופי.

הקמתי את העסק במטרה לספר את סיפורה המדהים של קהילת "ביתא ישראל"  והערכים הנעלים שבה דרך המטבח האתיופי ולהראות כיצד ערכים חברתיים אלו משתקפים גם באוכל, באופן ההכנה וההגשה. 

"נשים מעצימות"  הציעו תוכנית עם מסלול ליווי של מנטורינג ללימודי אנגלית ע"י מנטור אמריקאי, תכנית אליה נרשמתי והתקבלתי. דיברתי אנגלית אך הרגשתי שאני חייבת חיזוק וביטחון לתקשר ולשוחח באנגלית. ההתאמה ביני לבין המנטורית Laura  הייתה כמו כפפה ליד. מפגשי המנטורינג כללו שיעורי אנגלית ובנוסף הרחבנו את השיח והעשייה סביב העסק שלי וסדנאות הבישול שלי וזה היה מעניין לשתינו, מעצים, וכמובן מעורר תיאבון

בזכות כך העברתי לראשונה סדנת בישול באונליין Injera in jiffy = " אנג'רה ברגע - לקהל אמריקאי, במשך שעה שלמה באנגלית בלבד! וגם קיבלתי השראה לעשייה נוספת בעסק שלי, ואני שומעת פודקאסטים באנגלית. חיזקתי את הביטחון העצמי שלי בכל הקשור לשפה האנגלית.

היום אני עם הפנים קדימה בהתפתחות האישית והעסקית ועם פרוייקטים נוספים בעסק שחלקם באנגלית"

ספטמבר 2022

פיתוח קהילת

 ד"ר אתי גומן 

רופאה מתמחה בשנה השנייה ללימודים. נשואה ואמא ל-2 ילדים.

"מגיל צעיר התעניינתי בתחום הרפואה והיה לי חשוב לבחור במקצוע טיפולי.
עמותת נשים אתיופיות מעצימות סייעה לי במימון לימודי התמחות בשיקום פה בעלות של 25,000 ש"ח"

נובמבר 2022

bottom of page