top of page

תחומי פעילות עיקריים

מדי שנה פונות אלינו למעלה מ-200 נשים כדי לקבל ייעוץ והכוונה בתחום הלימודים. נשים רבות לאחר שירות צבאי\לאומי, ונשים באמצע שנות ה- 30 וה-40 שעדיין לא מצאו את ייעודן ותחומי העניין שלהם מבחינה אקדמית, מתלבטות כיצד לעשות את הצעד הראשון לעבר תואר\קורס מקצועי שיתאים לכישוריהן ולעיתים אף הולכות לאיבוד בין שלל האפשרויות הקיימות בשוק.
הרבה פעמים החשש נובע מחוסר ביטחון לעשות את הצעד הראשון ולהאמין שהן מסוגלות לעמוד במסלול אקדמי מבחינה אישית וכלכלית. מאז שהוקמה קהילת נשים אתיופיות מעצימות, ישנה עלייה רבה בקרב המתעניינות באקדמיה, וכפועל יוצא עלייה בקרב נשים הלומדות באקדמיה.

השכלה

העמותה מתמקדת במאפיינים התעסוקתיים של הנשים ומציעה סיוע על ידי אבחון, הכוונה אישית והפניה ללימודים גבוהים, הכשרה מקצועית, והעצמה נשית תוך מתן ליווי ותמיכה מותאמים, הכוללים התמודדות עם חסמים ייחודיים לנשים, כמו הרתיעה ממקצועות שנתפסים גבריים, וחסמים מבניים העומדים בפני אימהות המחפשות תעסוקה קרובה לבית וכזו המאפשרת שילוב בין עבודה וטיפול בילדים. מאז הקמת העמותה, הופעלו מספר קורסים ייעודיים לנשים, כדוגמת תוכנית מנטורינג בשיתוף עם חברת מיקרוסופט שהושקה ביוני 2022, ומטרתה לשלב סטודנטיות למדעי המחשב בזירת ההייטק, קורס "אנגלית למתחילות" שמטרתו לחזק את הביטחון העצמי של הנשים לתרגל ולשוחח בשפה האנגלית בשוק העבודה הדינמי ובעולם האקדמי, קורס סיילספורס שנועד לתת לנשים (רובן חד הוריות) ללא רקע טכנולוגי, אפשרות לעשות הסבת מקצוע בשוק העבודה המתחדש- אלו דוגמאות לפעילות שהעמותה מנסה לקדם, ובהם ניתן דגש גם לליווי צמוד באמצעות מנטורינג והשמה.

תעסוקה

קהילת נשים אתיופיות מעצימות, שמה דגש על מינוף ויזמות עסקית בקרב נשים, למען עצמאות כלכלית והגשמה אישית. תודות לשיתוף הפעולה בין כל הנשים בקהילה, אשר תומכות, מייעצות וצורכות את השירותים אחת של השנייה, למעלה מ-300 עסקים פרטיים הוקמו בהצלחה. כחלק מקידום הנשים, העמותה בשיתוף עם 'מעוף' הוציאה נשים לקורס יזמות עסקית מותאם.
אנו ממשיכות לתת מקום לאותן נשות עסקים, ומדי חודש מעלות וובינרים בתחומים שונים, בהנחייתן של נשים מהקהילה. בנוסף, בכל יום שלישי ניתנת הבמה לפרסום ושיווק העסקים.

מינוף עסקים

קהילת הפייסבוק שלנו מונה למעלה מ-17,500 חברות! בקבוצה התוססת והפעילה, מתקיימות פעילויות מגוונות לפיתוח והעצמת הנשים, בניהם וובינרים מקצועיים, לייבים, פרשות שבוע, תמיכה כלכלית, ייעוץ אנונימי, הפעלת מעגלי שיח בערים שונות ואירועים חבריים אשר שיאם היה בטקס הוקרה נוצץ לנשים אתיופיות ישראליות ביום האישה הבינלאומי.

פיתוח קהילתי

פעילויות העצמה בקהילה שלנו

השקת 'קהילת צפון' בסימן 'יום האישה
נשים מעצימות' בשותפות עם בוסטון חיפה.

תמונה אירוע חיפה.jpg

בשמיני למרץ התקיים אירוע השקת נשים מעצימות עם שותפות בוסטון חיפה בסימן של יום האישה הבינלאומי. נשות חיפה והקריות תקופה ארוכה מבקשות שאנו נגיע גם לצפון, ואכן הגענו.

באירוע השתתפו מעל 150 נשים מעצימות שהגיעו מכל רחבי הארץ ובעיקר מהצפון.

את הערב הנחו חנה ראובן מאמנת להתפתחות אישית ואסתר אווקה סטנדאפיסטית ואושיית רשת, נשים מלאות העצמה והומור יוצא דופן.

לאור המצב הביטחוני בצפון אנו בנשים אתיופיות מעצימות עובדות על תוכניות חוסן, מענה בשעת חירום, סדנאות חיזוק החוסן, העצמה ותוכניות מנהיגות על מנת שהנשים יהיו מוכנות לכל תרחיש

bottom of page